...compared to going out to eat. I bought some bone-in chicken thighs the other night to slow cook for chicken tikka masala and it seems like after I account for ingredients, I could've saved $3-4 dollars and just eaten out. Buying in bulk could lower those costs some more, but not buy much. Groceries seem to have gone WAY up the last 9 months or so.
apologies if this thread is off-topic here. i wasn't sure where to post it
apologies if this thread is off-topic here. i wasn't sure where to post it