Do y'all deserve the hookup?

NoMoreWhiteWoman2020

RIP Kobe, the best
Supporter
Joined
Apr 30, 2012
Messages
22,516
Reputation
12,005
Daps
82,679
Reppin
CTE
:dead: at anybody sending this nikka 3 thousand dollars for water.

Goddamn this is a horrible fukking idea. What customer is paying 3 stacks for water? Only way you'll get a sale is if a store wanted to carry your water. Either you're B2B or you're not. Pick one nikka. You all over the place. You selling shirts and keychains for $20 but, the actual product is $900. Sell that sh*t by the case you fukkin dummy :dead:
pallet- 84 cases
case- 24 bottles

he wants people to buy 2016 bottles of his dirtwatr and do his fukking job. someone call INS and get this fool deported
 

The Nigerian

The Realest Member of TheColi
Joined
Jun 23, 2012
Messages
11,230
Reputation
-5,500
Daps
16,527
Reppin
All The Way One Hunnid
On some real shyt if I ever find myself in Chicago and I see you at that fakkit ass trap house you be hypin, ima slide you in front of all them cacs and date one of them to say something after I do it too. And that's on Crip
:whoa: Don't cause trouble in the Trap House. It's demonic enough as it is...

 

FLORIDA BOI

All Star
Joined
Nov 9, 2012
Messages
4,632
Reputation
1,103
Daps
10,647
Reppin
NULL
in-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-751.gif
before the fukkery...
:deadrose:
 

posterchild336

Superstar
Joined
Jun 22, 2012
Messages
8,092
Reputation
1,265
Daps
19,010
Reppin
NULL
chepest is 900 dollars for literally 500 bottles of water, who the fukk got a room in their crib dedicated to storing water :scusthov:


and if you can afford to sell it by the case, why cant you sell individual cases or a minimum of 5 cases if shipping is too expensive. still tryna troll the coli, hope the wolves eat this up:banderas:

I am going to show you something...I went to walmart and bought a 32 pack of nestle waster for 3.29 after 6% florida sales tax that comes out to $3.49 tax included...that is not wholesale prices..

if you do the breakdown that is roughly 3.49/32=.11 cents per bottle. multiply that by 500 (500x.11) comes out to $55 for 500 name brand products. Now a club doesnt even have to go out wholesale, can stock up and sell it cheaper than $9 a bottle and walk out with a higher profit margin...It will also sell more because they can sell for 3 or 4 dollars which is much more attractive for a person than spending all that expensive money.. Its a win win for club owner and customer..

do the math pay 11 cents per bottle and sell for $4 you are making a not double but about a 35x profit on your money, not the measly less than double with high priced water profits.

Thats why they always sell regular "bottle water" in clubs, just like how they rape people for a cup of rum and coke $ or 7 dollars and the whole bottle cost $13 in the store. Bars are what a clubs biggest money maker is just like popcorn and concession stand to a movie theater...

I told dudes to watch the netflix documentary..these companies are making over 1900% mark up on water.
 
Last edited:

TrapHouse Rock

All Star
Joined
Jul 29, 2012
Messages
4,882
Reputation
813
Daps
7,596
Reppin
NULL
I am going to show you something...I went to walmart and bought a 32 pack of nestle waster for 3.29 after 6% florida sales tax that comes out to $3.49 tax included...that is not wholesale prices..

if you do the breakdown that is roughly 3.49/32=.11 cents per bottle. multiply that by 500 (500x.11) comes out to $55 for 500 name brand products. Now a club doesnt even have to go out wholesale, can stock up and sell it cheaper than $9 a bottle and walk out with a higher profit margin...It will also sell more because they can sell for 3 or 4 dollars which is much more attractive for a person than spending all that expensive money.. Its a win win for club owner and customer..

do the math pay 11 cents per bottle and sell for $ you are making a not double but about a 35x profit on your money, not the measly less than double with high priced waters, thats why they always sell regular "bottle water" in clubs, just like how they rape people for a cup of rum and coke and the whole bottle cost $13 in the store. I told dudes to watch the netflix documentary..these companies are making over 1900% mark up on water.

yeah i was trying to give him at least a semblance of a benefit of the doubt



and ive never bought water at a club, never will. i do know the markup i'm paying on beer and drinks tho is nothin but :pacspit:
 

Icantspell

#freedaguys
Supporter
Joined
Jun 12, 2013
Messages
12,151
Reputation
6,205
Daps
27,531
Reppin
LWO FOREVER
I am going to show you something...I went to walmart and bought a 32 pack of nestle waster for 3.29 after 6% florida sales tax that comes out to $3.49 tax included...that is not wholesale prices..

if you do the breakdown that is roughly 3.49/32=.11 cents per bottle. multiply that by 500 (500x.11) comes out to $55 for 500 name brand products. Now a club doesnt even have to go out wholesale, can stock up and sell it cheaper than $9 a bottle and walk out with a higher profit margin...It will also sell more because they can sell for 3 or 4 dollars which is much more attractive for a person than spending all that expensive money.. Its a win win for club owner and customer..

do the math pay 11 cents per bottle and sell for $ you are making a not double but about a 35x profit on your money, not the measly less than double with high priced water profits.

Thats why they always sell regular "bottle water" in clubs, just like how they rape people for a cup of rum and coke $ or 7 dollars and the whole bottle cost $13 in the store. Bars are what a clubs biggest money maker is just like popcorn and concession stand to a movie theater...

I told dudes to watch the netflix documentary..these companies are making over 1900% mark up on water.
what documentary :dwillhuh:
 
Top